Держава почала роздавати обіцяну президентом 1000 гривень людям, які отримали дві дози вакцини від Covid-19. І ось у вас є трішки грошей з обмеженими можливостями на використання і палке бажання їх витратити. Саме час внести свій вклад в українську комікс-індустрію та трішки закупитися мальописами. А ми в свою чергу розповімо: де витрати ковідну тисячу на книжки з картинками?
Найпростіший спосіб — закупитися одразу всім потрібним в одній з онлайн-книгарень і сидіти собі задоволеним в очікуванні посилки. Втім, так робити не варто, якщо ваша мета серед іншого підтримати видавництва. Адже платформи онлайн дистрибуції забирають свій відсоток прибутку за розміщення і логістику, який немалий і особливо відчувається малими видавцями. Тож в матеріалі ми, за можливості, розміщуватимемо посилання на сайти видавців, де ви зможете витратити отримані від держави за свідомість кошти.
UA Comix
Передовим за кількістю видаваних творів українських авторів уже довгий час незмінно залишається видавництво UA Comix. Ця команда з дня у день лупає сю скалу, потерпаючи від усіх можливих незгод і не без проблем долаючи економічні випробування, які підкидає карантинна доба. Та попри це за останній рік їм вдалося зробити чимало. Втім, особливо виділити хочеться дві роботи: «Курган» та «Все це триватиме далі». Якщо перша — це хвацька пригода козака з купою нечисті і акцентом на бомбезний малюнок, то друга — поки унікальний для нашої індустрії випадок. Це рефлексія авторки, Анни Санден, над своїм життям в Україні періоду перших 20 років звільнення з лап СРСР у форматі графічної прози, що супроводжується хай простим, але вкрай влучним візуалом художниці Віри Кордоби. Ця робота однозначно серед кращих виданих цьогоріч робіт українських авторів мальованих історій, тож не проґавте можливості познайомитися. Втім, у видавництва й крім цього чимало крутих робіт, тож обовʼязково помандруйте їхньою онлайн- чи офлайн- крамницею і виберіть щось собі до смаку: від синглу «Характерника» до української манґи «Катарсис».
Vovkulaka
Серед любителів мальованих історій від українських авторів, видавництво Vovkulaka в першу чергу асоціюється з серією «Серед овець» і тільки потім зі «Шляхом А-16», «Залізною Головою» чи загубленими у часі дупцями з «Дверей Агари». Якщо ви якимось дивом й досі не знайомі з коміксом Олександра Корєшкова, то саме час купити перший том. Втім, видавницто Vovkulaka може запропонувати цілу купу цікавого у розрізі ліцензій. Це й бібліотечне видання «Геллбоя», і недавня довгоочікувана «Ліга Видатних Джентльменів» від Алана Мура. А також, от-от вийде чарівна збірка веб-коміксів «Ікла», що у кумедній формі розповість про всі неочевидні сторони стосунків перевертня та вампірки. Та й передзамовити «Провіденс» не завадить, тож переглядайте список їхніх видань і рухатимемося далі.
Видавництво
Зайшовши на наш ринок з завідома складною і важкопродаваною темою соціальних коміксів, видавництво Видавництво за декілька років так і не покинуло цього порослого чагарником шляху. І що окремо приємно, останнім часом почало працювати з українськими авторами та створювати власні продукти, а не тільки видавати історії за ліцензіями. Так на світ зʼявилася соціальна безкоштовна серія з чотирьох робіт, яку можна знайти тут, та «Фемінізм і місто». Однак як я й згадував, багато років Видавництво спеціалізувалося саме на ліцензіях з різних куточків світу. Саме цей видавець подарував українцям «Персеполіс» та «Мауса», привіз неймовірне в своїй красі «Пташеня» та тихенько збирає передзамовлення на перший том «Неймовірної історії сексу», за промоцію якої їх вже банили на фейсбуці. А ще ця крихітна команда не відстає у своїй місії ділитися зі спільнотою визначними творами сучасної літератури, за що окрема дяка.
Fireclaw
Видавництво Fireclaw переживає не найкращі свої часи. Темпи видання сильно впали і зараз про команду Вогнепазурят чути все рідше, що однозначно сигналізує про їхню потребу в нашій підтримці. Це видавництво знане своїми палітурчатими виданнями супергероїки від Marvel, зокрема варто звернути увагу на нещодавнього «Візія» та уже давнішого «Дракулу». Та й за межами Marvel вони мають класні тайтли, як от «Підлітків-Мутантів Черепашок-Ніндзя» чи «Конана-Варвара». А ще можна втягнутися в їхню регулярну синглову серію.
Mal’opus
До видавництва Mal’opus слід йти за марвелівськими глобальними подіями та відеіогровими артбуками. Це й досі певне єдине видавництво на ринку, яке може похвалитися тим, що видало цілу пачку марвелівських глобалок. Хай вони й досі не почали публікувати серії-підводки. І хоч вони не єдині, хто привозить до нас артбуки, та явно найплодовитіші у цьому полі. Зовсім нещодавно від них вийшов артбук «Світ гри Far Cry 6», а вже цього місяця очікується «Світ гри Horizon: Zero Dawn». І хоч ковідна тисяча не дає закупитися одразу купою артбуків, узяти один і ще мальописів на решту точно вийде. Або ж можна придивитися до книги рецептів з серіалу друзі, у них є і таке.
Nasha Idea
Знане найперш своїми виданнями для молодшої аудиторії, видавництво Nasha Idea продовжує культурну експансію, захоплюючи аудиторію любителів манґи та вестернів. Минулоріч ми згадували у підбірці коміксів під ялинку їхню бомбезну серію «Щоденники Вишеньки». А цьогоріч варто згадати про видані ними «У голові Шерлока Голмса» в двох томах (історія закінчена, тож зараз саме час знайомитися), «Замок тварин» та «Непереможного», який як ніхто інший послуговується тим, що він комікс-герой. Не можна оминати й видавану ними манґу, так серія «Чі “Життя однієї киці”» уже обзавелася шостим томом, а поки я відвертався вони встигли видати міні серію «Хочу зʼїсти твою підшлункову». От же ж спритники.
Molfar Comics
Останні у нашому сьогоднішньому списку, та не останні за значимістю — Molfar Comics. Ця команда постійно вражає своїм вибором тайтлів для видання і цього року змогла вразити спільноту в самісіньке сердечко анонсом видань за всесвітами Blizzard та Warhammer 40000. По світам Blizzard навіть встигли відкрити передзамовлення на 2 тайтли і ковідної тисячі якраз вистачить на обидві книжки. Та якщо вам це не цікаво, то варто звернути увагу на олюднену історію «Фантастична четвірка. 1234», містичну мангу «Інша» або ж на комікси по «My Little Pony». Моїм же фаворитом стануть легендарні «Пуцьвірінки».
Оце й усе, що ми хотіли вам порадити з індустрії українського комікс-видання. Будемо раді почитати в коментарях, що придбали на ковідну тисячу ви. Підтримайте копійчиною малих видавців у їхніх крихітних онлайн-крамницях і не забувайте, що без нашої підтримки ніщо з цього не зможе й надалі відбуватися. Веселих вам свят!
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!